Warsztaty Kamishibai - teatr ilustracji (Trzcianka)

Kamishibai (kami=papier, shibai=sztuka) to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.

Warsztaty przeprowadzone będą w siedzibie Szkoły Praktyków Wizualnych w Trzciance, przy ul. Kościuszki 1 (II pietro, nad Presto) w dniu 30.05.2017 r. w godzinach 16.00 - 20.00

W ramach warsztatów uczestnicy:
- poznają historię Kamishibai na świecie i w Polsce
- różne techniki prezentacji
- zastosowanie Kamishibai w promocji literatury, teatru oraz innych sztuk wizualnych
- możliwości wykorzystania Kamishibai z wszystkimi grupami wiekowymi
- liczne inspiracje warsztatowe
- techniki tworzenia własnych opowieści Kamishibai
- uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą wydawniczą Zielonej Grupy.
- każdy z uczestników otrzyma certyfikat ukończenia warsztatów Kamishibai.

Szkolenie składa się nie tylko z części wykładowej, ale także warsztatowej, podczas której każdy z uczestników będzie mógł spróbować swoich sił jako opowiadacz.

Prowadzący: Ula Ziober (portfolio http://ulaziober.com)
Absolwentka Wzornictwa na wydziale artystycznym Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Od początku istnienia (2013 rok) współpracuje ze Stowarzyszeniem Zielona Grupa.Współautorka projektu Kamishibai - Papierowy Teatr. Autorka tekstów i ilustracji niemal wszystkich bajek Kamishibai wydanych przez Stowarzyszenie Zielona Grupa. Od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Początkowo jako instruktor Związku Harcerstwa Polskiego, później jako animator w Centrum Sportu i Rekreacji Dynamix oraz opiekun grupy juniorów w Klubie Sportów Ekstremalnych On-Sight, a także nauczyciel w szkołach policealnych (m.in. na kierunkach Technik Organizacji Reklamy, Projektowanie mody, Dekorator Wnętrz), gdzie stworzyła autorskie programy nauczania i zdobyła niezwykle cenne doświadczenia pracy dydaktycznej. Jest autorką metody pracy z dziećmi przy użyciu Teatru Ilustracji. Sprawdza się ona świetnie podczas licznych zajęć z dziećmi (także z dziećmi z różnymi dysfunkcjami, np. dziećmi głuchymi i niedosłyszącymi oraz z dziećmi z zaburzeniami koncentracji i dziećmi pochodzącymi ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym). Na podstawie swoich doświadczeń opracowała program szkoleń dla animatorów.

Warsztaty odbędą się przy zebraniu minimum 10 osób.

Koszt warsztatów: 120 zł

Wpłatę należy wpłacić na konto:
Centrum Halama - Agnieszka Halama
nr konta: 41 1140 2004 0000 3702 4761 0503
w tytule wpłaty: imię i nazwisko, Kamishibai

Osoby, które potrzebują fakturę proszę o przesłanie danych na adres mail.

W celu zgłoszenia na warsztaty proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy!

ZGŁOSZENIE - Warsztaty Kamishibai - teatr ilustracji (Trzcianka)

Warsztaty Kamishibai - teatr ilustracji
Trzcianka, 30 maja 2017 r.
Imię i nazwisko
Dane kontaktowe - email./numer telefonu
Dane do faktury