Kursy programowania dla dzieci i młodzieży

Nauka programowania to nauka logicznego myślenia, sposób rozwiązywania problemów, tworzenia projektów, przekazywania pomysłów, kreatywności.
Programowanie uczy dzieci, jak pokonywać przeszkody i rozwiązywać problemy, co wzmacnia ich pewność siebie i pozwala wznieść się na wyższy poziom - stąd nazwa naszej Akademii - Level UP!

Czego uczymy?
Zaczynamy od Scratcha, który umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki, a programowanie odbywa się w sposób wizualny. Dzieci poprzez zabawę poznają podstawowe konstrukcje programistyczne.
Potem podobne algorytmy zaprogramujemy w języku C++. Jest to język używany przez profesjonalnych programistów. Poznamy środowisko programistyczne CodeBlocks.
Kolejnym narzędziem będzie Unity 3D, służące do tworzenia trójwymiarowych oraz dwuwymiarowych gier komputerowych, wizualizacji oraz animacji. Tu programować będziemy w języku C#, z wykorzystaniem środowiska Visual Studio.

Co chcemy osiągnąć?
Mamy nadzieję, że zajęcia rozwiną w wielu uczestnikach pasję programowania i zadecydują o wyborze zawodu programisty, a jest to jeden z najlepiej płatnych zawodów. Wczesne rozpoczęcie nauki języka programowania, podobnie jak nauki języków obcych, zwiększa szansę na odniesienie sukcesu.
Dodatkowo będzie to szkoła logicznego myślenia, kreatywności, pracy w grupie, nauka języka angielskiego w praktycznym zastosowaniu, rozwiązywania problemów z zakresu matematyki, fizyki, mechaniki, itp.
Sama nauka programowania pomaga dzieciom nabyć umiejętności cennych zarówno w nauce szkolnej, jak i w późniejszym życiu zawodowym, nawet jeśli nie zostaną programistami.

Jak pracujemy?
Uczymy się poprzez zabawę i praktykę. Zajęcia polegają na pisaniu programów, budowaniu animacji, tworzeniu gier. A wszystko w przyjaznej atmosferze, dostosowane do indywidualnych możliwości uczestników.
Zakładamy, że uczestnicy przychodzą na zajęcia z własnymi laptopami. Pozwoli to nam wspólnie zainstalować i skonfigurować środowiska, na których pracujemy. Dzięki temu będą mogli zaprezentować swoje programy w domu, a jeśli będą chcieli, to dodatkowo je rozwijać.

Zgłoszenie na warsztaty

KURS Level 1 - Programowanie poziom 1

KURS Level 2 - Programowanie poziom 2

KURS Level Master - matura z informatyki